Caryopteris clandonensis ´Sterling Silver´

Caryopteris clandonensis ´Sterling Silver´
Caryopteris clandonensis ´Sterling Silver´- Bradavec ´Steling Silver´ sa vynimočne vyfarbuje. Listy majú strieborno modrozelenú farbu. Kvitne modro-fialovými kvetmi, ktoré vytrvalo kvitnú celé letné obdobie. Ker je od jari pôvabným doplnkom záhrady. Nádherná kombinácia fialovej a striebristo-zelenej farby je pastvou pre oči. Ide o kompaktnú odrodu. Dosahuje výšku od 40-50cm. Na pôdu nie je náročný. Porebuje slnečnú polohu. Mladá rastlina potrebuje pravidelné polievanie, kým sa dobre zakorení. Neskôr už znesie aj suchšie obdobia. Na jar sa odporúča skrátiť o 2/3. Po mrazoch sa skracuje na 10-15cm. Podporí sa tým bohatosť a intenzita kvitnutia.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9x9 / 0,5L | Skladom | 10000573 | 4,90 € |
| |
| 11x11 / 1L | Skladom 2ks | 10000756 | 6,20 € |
|
Caryopteris clandonensis ´Sterling Silver´
Caryopteris clandonensis ´Sterling Silver´- Bradavec ´Steling Silver´ sa vynimočne vyfarbuje. Listy majú strieborno modrozelenú farbu. Kvitne modro-fialovými kvetmi, ktoré vytrvalo kvitnú celé letné obdobie. Ker je od jari pôvabným doplnkom záhrady. Nádherná kombinácia fialovej a striebristo-zelenej farby je pastvou pre oči. Ide o kompaktnú odrodu. Dosahuje výšku od 40-50cm. Na pôdu nie je náročný. Porebuje slnečnú polohu. Mladá rastlina potrebuje pravidelné polievanie, kým sa dobre zakorení. Neskôr už znesie aj suchšie obdobia. Na jar sa odporúča skrátiť o 2/3. Po mrazoch sa skracuje na 10-15cm. Podporí sa tým bohatosť a intenzita kvitnutia.
| Farba kvetu: | fialovo modrá |
| Farba listu: | striebristo zelená |
| Kvitnutie: | júl - október |
| Mrazuvzdornosť: | -23 °C |
| Poloha: | slnko |
| Vhodné ako: | skalky, skupinová výsadba, črepník |
| Výška v dospelosti: | 0,4 - 0,5 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,3 - 0,5 m |

