Ilex meserveae ´Blue Angel´

Ilex meserveae ´Blue Angel´
Ilex mesereae ´Blue Angel´ - Cezmína ´Blue Angel´ tvorí husté vždyzelené guličky s fialovými konárikmi. Odroda Blue Angel je veľmi atraktívna najmä pre svoje tmavo-purpurové konáriky a modrozelené lesklé listy. Je to samičia odroda tzv. modrých cezmín. Je to pomaly rastúci vždyzelený ker. Nestrihaný dosiahne výšku 2,5 m. Môžme ju pestovať aj ako pekný solitér, v skupinových výsadbách, resp. ako živý plot. Ideálna je aj do veľkých nádob na verandách alebo terasách. Je mrazuodolná. Preferuje slnečné stanovište, resp. polotieň.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | KT1102088 | 5,90 € 5,50 € |
|
Ilex meserveae ´Blue Angel´
Ilex mesereae ´Blue Angel´ - Cezmína ´Blue Angel´ tvorí husté vždyzelené guličky s fialovými konárikmi. Odroda Blue Angel je veľmi atraktívna najmä pre svoje tmavo-purpurové konáriky a modrozelené lesklé listy. Je to samičia odroda tzv. modrých cezmín. Je to pomaly rastúci vždyzelený ker. Nestrihaný dosiahne výšku 2,5 m. Môžme ju pestovať aj ako pekný solitér, v skupinových výsadbách, resp. ako živý plot. Ideálna je aj do veľkých nádob na verandách alebo terasách. Je mrazuodolná. Preferuje slnečné stanovište, resp. polotieň.
| Farba kvetu: | biela |
| Farba listu: | modrozelená |
| Kvitnutie: | apríl - máj |
| Mrazuvzdornosť: | -28 °C |
| Poloha: | slnko |
| Vhodné ako: | solitér, skupinová výsadba, živý plot, črepník, terasy, balkóny, verandy |
| Výška v dospelosti: | 1,5 - 2,0 m |
| Šírka v dospelosti: | 1,2 - 1,8 m |

