Loropetalum chinense ´Fire Dance´

Loropetalum chinense ´Fire Dance´
Loropetalum chinese´Fire Dance´ - Loropetalum ´Fire dance´ sa tiež nazýva ´čínska čarodejnica´. Hodí sa do každej záhrady a vynikne počas celého roka. Je skutočne jednou z najpozoruhodnejších rastlín, aké môžete vlastniť! Neuveriteľne exoticky vyzerajúca a vysoko cenená kráska je v skutočnosti veľmi odolná a ľahko sa pestuje. Jej nádherné, bohaté vínovo červené listy majú oválny tvaru a sú vo vynikajúcom kontraste so zelenými listami okolitých rastlín. Kvety sú neobyčajné, často sa prirovnávajú k morským koralom. Ker začína kvitnúť koncom zimy vo februári a až do marca je pokrytý množstvom kvetov. Rastlina je nezvyčajné, pretože často pokračuje v sporadickom kvitnutí v priebehu leta, hoci najväčší počet kvetov sa objavuje na jar. Ide o pomaly rastúcu rastlinu, ktorá narastie do výšky 150 - 200 cm. Treba ju občas prestrtihať, aby nestratila rovnomerne guľatý tvar. Hlbší rez si však nevyžaduje. Je mrazuvzdorná do - 18 °C. Obľubuje mierne kyslú pôdu. preto je dobré ju zamulčovať kôrou. Može sa pestovať aj v kvetináči.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001124 | 6,90 € |
| |
| 9L / 30-45cm | Skladom | KT1102121 | 24,50 € |
|
Loropetalum chinense ´Fire Dance´
Loropetalum chinese´Fire Dance´ - Loropetalum ´Fire dance´ sa tiež nazýva ´čínska čarodejnica´. Hodí sa do každej záhrady a vynikne počas celého roka. Je skutočne jednou z najpozoruhodnejších rastlín, aké môžete vlastniť! Neuveriteľne exoticky vyzerajúca a vysoko cenená kráska je v skutočnosti veľmi odolná a ľahko sa pestuje. Jej nádherné, bohaté vínovo červené listy majú oválny tvaru a sú vo vynikajúcom kontraste so zelenými listami okolitých rastlín. Kvety sú neobyčajné, často sa prirovnávajú k morským koralom. Ker začína kvitnúť koncom zimy vo februári a až do marca je pokrytý množstvom kvetov. Rastlina je nezvyčajné, pretože často pokračuje v sporadickom kvitnutí v priebehu leta, hoci najväčší počet kvetov sa objavuje na jar. Ide o pomaly rastúcu rastlinu, ktorá narastie do výšky 150 - 200 cm. Treba ju občas prestrtihať, aby nestratila rovnomerne guľatý tvar. Hlbší rez si však nevyžaduje. Je mrazuvzdorná do - 18 °C. Obľubuje mierne kyslú pôdu. preto je dobré ju zamulčovať kôrou. Može sa pestovať aj v kvetináči.
| Farba kvetu: | ružová |
| Farba listu: | bordová |
| Kvitnutie: | február - marec |
| Mrazuvzdornosť: | -18 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | solitér, skupinová výsadba, črepník |
| Výška v dospelosti: | 1,5 - 2,0 m |
| Šírka v dospelosti: | 1,0 - 1,5 m |

