Paulownia tomentosa

Paulownia tomentosa
Paulownia tomentosa - Paulovnia plsnatá tiež známa ako ´cisársky strom šťastia´. Je krásny okrasný opadavý strom. Rastie rýchlo má vzpriamený tvar a okrúhlu korunu. Strom kvitne nádhernými, fialovo-ružovými kvetmi ešte pred pučaním listov. Kvety husto pokrývajú celý strom. Strom kvitne v máji a kvety majú mimoriadne príjemnú vôňu, ktorá pripomína vanilku. Po odkvitnutí sa objavujú drobné, oválne plody, ktoré sú zelené a neskôr hnednú. Strom porastie všade, kde ho zasadíte. Nie je náročný na pestovanie. Najlepšie rastie na slnečných miestach, ktoré sú chránené pred vetrom. Ideálna je dobre priepustná pôda.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9x9 / výška 40-50 | Vypredané | 10000367 | 5,40 € 4,90 € |
|
Paulownia tomentosa
Paulownia tomentosa - Paulovnia plsnatá tiež známa ako ´cisársky strom šťastia´. Je krásny okrasný opadavý strom. Rastie rýchlo má vzpriamený tvar a okrúhlu korunu. Strom kvitne nádhernými, fialovo-ružovými kvetmi ešte pred pučaním listov. Kvety husto pokrývajú celý strom. Strom kvitne v máji a kvety majú mimoriadne príjemnú vôňu, ktorá pripomína vanilku. Po odkvitnutí sa objavujú drobné, oválne plody, ktoré sú zelené a neskôr hnednú. Strom porastie všade, kde ho zasadíte. Nie je náročný na pestovanie. Najlepšie rastie na slnečných miestach, ktoré sú chránené pred vetrom. Ideálna je dobre priepustná pôda.
| Farba kvetu: | fialovo ružová |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | apríl - máj |
| Mrazuvzdornosť: | -20 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | stromoradie, parky, solitér |
| Výška v dospelosti: | 8,0 - 10,0 m |
| Šírka v dospelosti: | 9,0 - 10,0 m |

