Sedum spurium ´Tricolor´

Sedum spurium ´Tricolor´
Sedum spurium 'Tricolor' - Rozchodník pochybný ´Tricolor´ je kultivar vyznačujúci sa zeleným listom, s bielym panašovaním, na koncoch s nádychom do ružova. V letnom období sa objavujú svetlo ružové kvety. Hodí sa najmä pre výsadby do skaliek a suchých múrikov. Môže sa pestovať aj v kvetináči na balkóne alebo sa vysádza aj na zelené strechy. Vyžaduje dobre priepustné, piesčité až kamenisté pôdy.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9x9 / 0,5L | Skladom | KT1400067 | 2,90 € |
|
Sedum spurium ´Tricolor´
Sedum spurium 'Tricolor' - Rozchodník pochybný ´Tricolor´ je kultivar vyznačujúci sa zeleným listom, s bielym panašovaním, na koncoch s nádychom do ružova. V letnom období sa objavujú svetlo ružové kvety. Hodí sa najmä pre výsadby do skaliek a suchých múrikov. Môže sa pestovať aj v kvetináči na balkóne alebo sa vysádza aj na zelené strechy. Vyžaduje dobre priepustné, piesčité až kamenisté pôdy.
| Farba kvetu: | ružová |
| Farba listu: | zelená s bielo ružovými škvrnami |
| Kvitnutie: | jún - júl |
| Mrazuvzdornosť: | -23 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | skalka, suché múriky, nádoba, zelené strechy |
| Výška v dospelosti: | 0,10 - 0,15 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,20 - 0,30 m |

