Anemone ´Pretty Lady Emily´®

Anemone ´Pretty Lady Emily´®
Anemone 'Pretty Lady Emily' - Veternica japonská ´Pretty Lady Emily´ je kompaktná, bohato kvitnúca trvalka, ktorá dorastá do výšky a šírky približne 40 až 50 centimetrov. Počas neskorého leta a jesene, od augusta až do novembra, očarí veľkými, poloplnými kvetmi jemnej svetloružovej až pastelovo ružovej farby so sýtostredovými žltými tyčinkami, ktoré majú miskovitý tvar a vyrastajú na pevných, vzpriamených stonkách nad prízemným trsom hlboko laločnatých, tmavo-zelených listov. Čo sa týka pestovania, táto odroda najlepšie prosperuje na polotienistom stanovišti, no pri dostatočnej a pravidelnej závlahe zvládne aj priame slnko, pričom vyžaduje dobre priepustnú, humóznu, úrodnú a neustále mierne vlhkú pôdu, keďže neznáša dlhodobé sucho ani zimné zamokrenie. Z hľadiska mrazuvzdornosti je výborne prispôsobená našim podmienkam, spoľahlivo odoláva mrazom až do -23 °C a v chladnejších oblastiach alebo počas zimy bez snehu jej k dokonalému prezimovaniu pomôže ľahká prikrývka z čečiny alebo listov.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ø13 / 1L | Skladom | 10001184 | 6,50 € |
|
Anemone ´Pretty Lady Emily´®
Anemone 'Pretty Lady Emily' - Veternica japonská ´Pretty Lady Emily´ je kompaktná, bohato kvitnúca trvalka, ktorá dorastá do výšky a šírky približne 40 až 50 centimetrov. Počas neskorého leta a jesene, od augusta až do novembra, očarí veľkými, poloplnými kvetmi jemnej svetloružovej až pastelovo ružovej farby so sýtostredovými žltými tyčinkami, ktoré majú miskovitý tvar a vyrastajú na pevných, vzpriamených stonkách nad prízemným trsom hlboko laločnatých, tmavo-zelených listov. Čo sa týka pestovania, táto odroda najlepšie prosperuje na polotienistom stanovišti, no pri dostatočnej a pravidelnej závlahe zvládne aj priame slnko, pričom vyžaduje dobre priepustnú, humóznu, úrodnú a neustále mierne vlhkú pôdu, keďže neznáša dlhodobé sucho ani zimné zamokrenie. Z hľadiska mrazuvzdornosti je výborne prispôsobená našim podmienkam, spoľahlivo odoláva mrazom až do -23 °C a v chladnejších oblastiach alebo počas zimy bez snehu jej k dokonalému prezimovaniu pomôže ľahká prikrývka z čečiny alebo listov.
| Farba kvetu: | ružová |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | august - október |
| Mrazuvzdornosť: | -23 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | trvalkové záhony, skalky, okraje záhonov |
| Výška v dospelosti: | 0,4 - 0,5 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,4 - 0,5 m |

