Iris germanica ´Beverly Sills´

Iris germanica ´Beverly Sills´
Iris germanica ´Beverly Sills´ - Kosatec nemecký ´Beverly Sills´ je pravdepodobne najslávnejší ružový kosatec na svete. Jej farba pripomína cukrovú vatu alebo zrelé broskyne. Má čistú, žiarivú koralovo-ružovú farbu. Na rozdiel od iných ružových odrôd nie je bledý ani nevýrazný, jeho farba je veľmi sýta a rovnomerná na celom kvete. Kvety sú veľké, široké a majú nádherne zvlnené okraje. Pôsobia veľmi bohato a luxusne. Má jemne mandarínkovo-oranžovú bradu, ktorá dokonale ladí s ružovými lístkami. Patrí medzi vysoké bradaté kosatce, dorastá do výšky 85 – 95 cm. Je známy tým, že rastie veľmi rýchlo a ochotne sa rozrastá do bohatých trsov. Kvitne od mája do júna. Mrazuvzdornosť do -34 °C.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001143 | 5,90 € |
|
Iris germanica ´Beverly Sills´
Iris germanica ´Beverly Sills´ - Kosatec nemecký ´Beverly Sills´ je pravdepodobne najslávnejší ružový kosatec na svete. Jej farba pripomína cukrovú vatu alebo zrelé broskyne. Má čistú, žiarivú koralovo-ružovú farbu. Na rozdiel od iných ružových odrôd nie je bledý ani nevýrazný, jeho farba je veľmi sýta a rovnomerná na celom kvete. Kvety sú veľké, široké a majú nádherne zvlnené okraje. Pôsobia veľmi bohato a luxusne. Má jemne mandarínkovo-oranžovú bradu, ktorá dokonale ladí s ružovými lístkami. Patrí medzi vysoké bradaté kosatce, dorastá do výšky 85 – 95 cm. Je známy tým, že rastie veľmi rýchlo a ochotne sa rozrastá do bohatých trsov. Kvitne od mája do júna. Mrazuvzdornosť do -34 °C.
| Farba kvetu: | ružová |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | máj - jún |
| Mrazuvzdornosť: | -30 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,8 - 0,9 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,5 - 0,6 m |

