Iris sibirica ´Paprikash´

Iris sibirica ´Paprikash´
Iris sibirica ´Paprikash´ - Kosatec sibírsky ´Paprikash´ je výnimočný kultivar, ktorý vniesol do sveta sibírskych kosatcov netradičné, teplé farby. Vyšľachtili ho známi odborníci Marty Schafer a Jan Sacks (séria Peacock Butterfly) a v roku 2012 sa stal okamžitým hitom. Kvety majú fascinujúcu farebnú kombináciu pripomínajúcu západ slnka. Dolné okvetné lístky (tzv. faldy) sú sýto marhuľovo-oranžové až terakotové s výrazným žltým stredom a jemným červeným žilkovaním. Horné lístky (štandardy) sú jemnejšie, krémovo-marhuľové s nádychom bledoružovej. Listy sú typické pre sibírske kosatce – úzke, mečovité, trávovo zelené. Zostávajú dekoratívne a vzpriamené počas celej sezóny, čím vytvárajú pekný architektonický prvok v záhrade. Stanovisko vyžaduje slnečné až polotieň. Pôdu potrebuje bohatú na humus, mierne kyslú až neutrálnu. Mrazuvzdornosť je do -30 C. Dosahuje výšku približne 45 – 50 cm. Kvitne v máji až júni.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001138 | 5,80 € |
|
Iris sibirica ´Paprikash´
Iris sibirica ´Paprikash´ - Kosatec sibírsky ´Paprikash´ je výnimočný kultivar, ktorý vniesol do sveta sibírskych kosatcov netradičné, teplé farby. Vyšľachtili ho známi odborníci Marty Schafer a Jan Sacks (séria Peacock Butterfly) a v roku 2012 sa stal okamžitým hitom. Kvety majú fascinujúcu farebnú kombináciu pripomínajúcu západ slnka. Dolné okvetné lístky (tzv. faldy) sú sýto marhuľovo-oranžové až terakotové s výrazným žltým stredom a jemným červeným žilkovaním. Horné lístky (štandardy) sú jemnejšie, krémovo-marhuľové s nádychom bledoružovej. Listy sú typické pre sibírske kosatce – úzke, mečovité, trávovo zelené. Zostávajú dekoratívne a vzpriamené počas celej sezóny, čím vytvárajú pekný architektonický prvok v záhrade. Stanovisko vyžaduje slnečné až polotieň. Pôdu potrebuje bohatú na humus, mierne kyslú až neutrálnu. Mrazuvzdornosť je do -30 C. Dosahuje výšku približne 45 – 50 cm. Kvitne v máji až júni.
| Farba kvetu: | červeno oranžová |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | máj - jún |
| Mrazuvzdornosť: | -30 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,4 - 0,5 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,3 - 0,4 m |

