Lilium a. ´FantAsiatic Red´

Lilium a. ´FantAsiatic Red´
Lilium a. ´FantAsiatic Red´- Ľalia východná ´FantAsiatic Red´ je očarujúca, moderná ázijská hybridná ľalia, ktorá sa vyznačuje mimoriadne sýtymi, hlbokými až dramtickými červenými kvetmi. Jej názov odkazuje na fantastickú, takmer nereálnu intenzitu jej farby. Je to kompaktná a silná trvalka, ideálna na pridanie výrazného farebného akcentu do slnečných záhonov a záhrad. Stonky sú silné a dobre olistené. Konečná výška 50-60 cm a konečná šírka 30–45 cm. Listy sú lesklé, tmavozelené, kopijovité, striedavé, husto pokrývajú stonku. Farba kvetov je sýta, zamatovo-červená až bordová, bez výrazného bodkovania. Kvety sú veľké (cca 15 cm v priemere), miskovité, smerujú nahor alebo mierne do strán. Často sa objavujú vo veľkých kvetenstvách na vrchole stonky. Kvitne v období Jún – Júl (skorý letný kultivar). Kvety sú mimoriadne trvácne a vhodné k rezu do váz, kde dlho vydržia.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ø13cm | Skladom | 10001137 | 3,90 € |
|
Lilium a. ´FantAsiatic Red´
Lilium a. ´FantAsiatic Red´- Ľalia východná ´FantAsiatic Red´ je očarujúca, moderná ázijská hybridná ľalia, ktorá sa vyznačuje mimoriadne sýtymi, hlbokými až dramtickými červenými kvetmi. Jej názov odkazuje na fantastickú, takmer nereálnu intenzitu jej farby. Je to kompaktná a silná trvalka, ideálna na pridanie výrazného farebného akcentu do slnečných záhonov a záhrad. Stonky sú silné a dobre olistené. Konečná výška 50-60 cm a konečná šírka 30–45 cm. Listy sú lesklé, tmavozelené, kopijovité, striedavé, husto pokrývajú stonku. Farba kvetov je sýta, zamatovo-červená až bordová, bez výrazného bodkovania. Kvety sú veľké (cca 15 cm v priemere), miskovité, smerujú nahor alebo mierne do strán. Často sa objavujú vo veľkých kvetenstvách na vrchole stonky. Kvitne v období Jún – Júl (skorý letný kultivar). Kvety sú mimoriadne trvácne a vhodné k rezu do váz, kde dlho vydržia.
| Farba kvetu: | purpurovo červená |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | jún - júl |
| Mrazuvzdornosť: | -20 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony, črepník |
| Výška v dospelosti: | 0,40 - 0,60 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,20 - 0,30 m |

