Iris germanica ´Bold Print´

Iris germanica ´Bold Print´
Iris germanica ´Bold Print´ - Kosatec nemecký ´Bold Print´ je klasický a veľmi obľúbený zástupca tzv. bradatých kosatcov (Bearded Iris). Kvet je jasne biely, pričom okraje horných aj dolných lístkov sú precízne "olemované" ostrou fialovo-modrou až purpurovou farbou. Stredom prechádza jemné bodkovanie a žilkovanie v rovnakom odtieni. Má výraznú, svetlú "bradu" (chĺpky v strede spodných lístkov), ktorá je pre tento druh typická. Má jemnú, príjemnú vôňu. Patrí medzi stredne vysoké bradaté kosatce, dorastá do výšky 50 – 60 cm. Vďaka tomu je stabilnejší a menej náchylný na vyvrátenie vetrom než vysoké odrody. Neznáša mokro. Vyžaduje suchšiu, dobre priepustnú pôdu. Rizómy musia byť na povrchu! Horná časť podzemku musí byť vystavená slnku, inak rastlina zhnije. Pôdu potrebuje vápenatú, ľahkú, priepustnú. Preferuje plné slnko. V našich podmienkych je plne mrazuvzdorný (-30°C).
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001141 | 5,90 € |
|
Iris germanica ´Bold Print´
Iris germanica ´Bold Print´ - Kosatec nemecký ´Bold Print´ je klasický a veľmi obľúbený zástupca tzv. bradatých kosatcov (Bearded Iris). Kvet je jasne biely, pričom okraje horných aj dolných lístkov sú precízne "olemované" ostrou fialovo-modrou až purpurovou farbou. Stredom prechádza jemné bodkovanie a žilkovanie v rovnakom odtieni. Má výraznú, svetlú "bradu" (chĺpky v strede spodných lístkov), ktorá je pre tento druh typická. Má jemnú, príjemnú vôňu. Patrí medzi stredne vysoké bradaté kosatce, dorastá do výšky 50 – 60 cm. Vďaka tomu je stabilnejší a menej náchylný na vyvrátenie vetrom než vysoké odrody. Neznáša mokro. Vyžaduje suchšiu, dobre priepustnú pôdu. Rizómy musia byť na povrchu! Horná časť podzemku musí byť vystavená slnku, inak rastlina zhnije. Pôdu potrebuje vápenatú, ľahkú, priepustnú. Preferuje plné slnko. V našich podmienkych je plne mrazuvzdorný (-30°C).
| Farba kvetu: | bielo - fialový |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | máj - jún |
| Mrazuvzdornosť: | -30 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,5 - 0,6 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,4 - 0,5 m |

