Iris sibirica ´Tipped in Blue´

Iris sibirica ´Tipped in Blue´
Iris sibirica ´Tipped in Blue´ - Kosatec sibírsky ´Tipped in Blue´ je veľmi elegantný, svetlý kosatec. Má bledožlté až krémové kvety, ktoré majú na okrajoch a špičkách okvetných lístkov výrazné nebesky modré až fialové lemovanie a jemné žilkovanie. Pôsobí veľmi sviežo a čisto. Listy má typické úzke, vzpriamené, ktoré tvoria hustý zelený trs. Po odkvitnutí vyzerajú takmer ako okrasná tráva. Dorastá do výšky cca 60 – 85 cm. Je to ideálna stredná vrstva do záhona. Kvitne koncom jari a začiatkom leta (máj-jún). Najlepšie sa mu darí na plnom slnku, kde najkrajšie vynikne kontrast žltej a modrej. Znesie aj mierny polotieň. Miluje vlhkú pôdu. Je ideálny k jazierkam alebo do častí záhrady, ktoré prirodzene držia viac vlahy. Na rozdiel od iných rastlín mu nevadí, ak je pôda občas premokrená. Uprednostňuje bohatú, humóznu pôdu, skôr mierne kyslú. Mrazuvzdornosť do - 34°C.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001139 | 5,80 € |
|
Iris sibirica ´Tipped in Blue´
Iris sibirica ´Tipped in Blue´ - Kosatec sibírsky ´Tipped in Blue´ je veľmi elegantný, svetlý kosatec. Má bledožlté až krémové kvety, ktoré majú na okrajoch a špičkách okvetných lístkov výrazné nebesky modré až fialové lemovanie a jemné žilkovanie. Pôsobí veľmi sviežo a čisto. Listy má typické úzke, vzpriamené, ktoré tvoria hustý zelený trs. Po odkvitnutí vyzerajú takmer ako okrasná tráva. Dorastá do výšky cca 60 – 85 cm. Je to ideálna stredná vrstva do záhona. Kvitne koncom jari a začiatkom leta (máj-jún). Najlepšie sa mu darí na plnom slnku, kde najkrajšie vynikne kontrast žltej a modrej. Znesie aj mierny polotieň. Miluje vlhkú pôdu. Je ideálny k jazierkam alebo do častí záhrady, ktoré prirodzene držia viac vlahy. Na rozdiel od iných rastlín mu nevadí, ak je pôda občas premokrená. Uprednostňuje bohatú, humóznu pôdu, skôr mierne kyslú. Mrazuvzdornosť do - 34°C.
| Farba kvetu: | žlto - modrý |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | máj - jún |
| Mrazuvzdornosť: | -30 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,6 - 0,8 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,4 - 0,6 m |

