Iris sibirica ´Pink Parfait´

Iris sibirica ´Pink Parfait´
Iris sibirica ´Pink Parfait´ - Kosatec sibírsky ´Pink Parfait´ je skutočným skvostom medzi sibírskymi kosatcami. Ak hľadáte niečo romantické a nadýchané, tento kultivar je presne to, čo potrebujete. Je to tzv. double (plnokvetá) odroda. Kvet nemá len klasických 6 okvetných lístkov, ale je ich tam oveľa viac, čo mu dodáva vzhľad podobný pivónii alebo ruži. Má nádhernú, jemnú levanduľovo-ružovú farbu. V strede kvetu nájdeš jemné žlté a biele tóny, ktoré kvet presvetľujú. Kvety sú pomerne veľké, dosahujú priemer až 10 – 12 cm. Dorastá do výšky cca 60 – 70 cm. Aj napriek tomu, že sú kvety ťažké a bohaté, stonky sú veľmi pevné a zvyčajne nepotrebujú oporu. Kvitne v júni. Miluje vodu! Bude sa mu dariť v pôde, ktorá nikdy úplne nevyschne. Uprednostňuje mierne kyslú pôdu s dostatkom humusu. Rastlina zvládne mrazy až do -28 °C.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001140 | 5,80 € |
|
Iris sibirica ´Pink Parfait´
Iris sibirica ´Pink Parfait´ - Kosatec sibírsky ´Pink Parfait´ je skutočným skvostom medzi sibírskymi kosatcami. Ak hľadáte niečo romantické a nadýchané, tento kultivar je presne to, čo potrebujete. Je to tzv. double (plnokvetá) odroda. Kvet nemá len klasických 6 okvetných lístkov, ale je ich tam oveľa viac, čo mu dodáva vzhľad podobný pivónii alebo ruži. Má nádhernú, jemnú levanduľovo-ružovú farbu. V strede kvetu nájdeš jemné žlté a biele tóny, ktoré kvet presvetľujú. Kvety sú pomerne veľké, dosahujú priemer až 10 – 12 cm. Dorastá do výšky cca 60 – 70 cm. Aj napriek tomu, že sú kvety ťažké a bohaté, stonky sú veľmi pevné a zvyčajne nepotrebujú oporu. Kvitne v júni. Miluje vodu! Bude sa mu dariť v pôde, ktorá nikdy úplne nevyschne. Uprednostňuje mierne kyslú pôdu s dostatkom humusu. Rastlina zvládne mrazy až do -28 °C.
| Farba kvetu: | ružová |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | máj - jún |
| Mrazuvzdornosť: | -30 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,6 - 0,7 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,4 - 0,6 m |

