Paeonia lactiflora ´Henry Bockstoce´

Paeonia lactiflora ´Henry Bockstoce´
Paeonia lactiflora ´Henry Bockstoce´ - Pivónia bylinná ´Henry Bockstoce´ je nenáročná trvalka, ktorá pohladí Vaše zmysli. Je veľmi dekoratívna a tiež krásne prevonia záhradu. Na zimu sa nadzemná časť úplne vysuší a na jar znovu vyrastá. Vysušené listy sa odporúča odstraňovať už na jeseň, aby sa predišlo šíreniu hubových ochorení. Kvitne bohato v mesiaci máj. Tento kultivar má veľké plné bordovov červené kvety. Vyžaduje slnečné stanovisko a kyprú vlhkú pôdu. Pivonka rastie stredne pomaly. V dospelosti dosahuje výšku aj šírku okolo 70cm. Sú to dlhoveké rastliny, ktoré zvládajú extrémy počasia. V horúcich letách ich však treba občas zaliať pre bohaté kvitnutie.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5L | Vypredané | 10000068 | 14,- € |
|
Paeonia lactiflora ´Henry Bockstoce´
Paeonia lactiflora ´Henry Bockstoce´ - Pivónia bylinná ´Henry Bockstoce´ je nenáročná trvalka, ktorá pohladí Vaše zmysli. Je veľmi dekoratívna a tiež krásne prevonia záhradu. Na zimu sa nadzemná časť úplne vysuší a na jar znovu vyrastá. Vysušené listy sa odporúča odstraňovať už na jeseň, aby sa predišlo šíreniu hubových ochorení. Kvitne bohato v mesiaci máj. Tento kultivar má veľké plné bordovov červené kvety. Vyžaduje slnečné stanovisko a kyprú vlhkú pôdu. Pivonka rastie stredne pomaly. V dospelosti dosahuje výšku aj šírku okolo 70cm. Sú to dlhoveké rastliny, ktoré zvládajú extrémy počasia. V horúcich letách ich však treba občas zaliať pre bohaté kvitnutie.
| Farba kvetu: | červená |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | máj - jún |
| Mrazuvzdornosť: | -34 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,6 - 0,8 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,6 - 0,8 m |

