Paeonia lactiflora ´Sarah Bernhardt´

Paeonia lactiflora ´Sarah Bernhardt´
Paeonia l. ´Sarah Bernhardt´ - Pivónia bylinná ´Sarah Bernhardt´ je vynikajúca trvalka s voňavými kvetmi ružovej farby, s tmavozelenými listami. Jej kvety sa dajú rezať do vázy. Tento kultivar bohato a často kvitne. Na pôdu nie je náročná. Potrebuje vlhkú, ale dobre priepustnú pôdu. Preferuje umiestnenie na na plnom slnku alebo v polotieni. Ľahko sa pestuje. Pivonka rastie stredne pomaly, pričom narastie do výšky 1 m a šírky 0,90 cm. Kvitne v lete v mesiaci jún. Nadzemná časť sa na zimu vysušuje a na jar znovu raší nové výhonky.
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3L | Skladom | KT1400163 | 14,- € |
|
Paeonia lactiflora ´Sarah Bernhardt´
Paeonia l. ´Sarah Bernhardt´ - Pivónia bylinná ´Sarah Bernhardt´ je vynikajúca trvalka s voňavými kvetmi ružovej farby, s tmavozelenými listami. Jej kvety sa dajú rezať do vázy. Tento kultivar bohato a často kvitne. Na pôdu nie je náročná. Potrebuje vlhkú, ale dobre priepustnú pôdu. Preferuje umiestnenie na na plnom slnku alebo v polotieni. Ľahko sa pestuje. Pivonka rastie stredne pomaly, pričom narastie do výšky 1 m a šírky 0,90 cm. Kvitne v lete v mesiaci jún. Nadzemná časť sa na zimu vysušuje a na jar znovu raší nové výhonky.
| Farba kvetu: | ružová |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | jún - júl |
| Mrazuvzdornosť: | -34 °C |
| Poloha: | slnko, polotieň |
| Vhodné ako: | trvalkové záhony, solitér |
| Výška v dospelosti: | 0,9 - 1,0 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,9 - 1,0 m |

