Iris x louisiana ´Black Gamecock´

Iris x louisiana ´Black Gamecock´
Iris x louisiana ´Black Gamecock´ - Kosatec louisianský ´Black Gamecock´ je skutočná legenda. Ak túžite mať v záhrade niečo dramatické, takmer čierne a tajomné, toto je váš víťaz. Kvety sú veľmi tmavé, sýto purpurovo-čierne so zamatovým odleskom. Uprostred každého okvetného lístka je úzky, žiarivo zlatisto-žltý prúžok (signál), ktorý na tmavom podklade svieti ako blesk. Kvitne neskôr ako bradaté (nemecké) kosatce, zvyčajne koncom júna až v júli. Kvet je plochejší a otvorenejší než u sibírskych alebo bradatých kosatcov. Má veľmi moderný, exotický vzhľad. Dorastá do 60 – 90 cm. Najvhodnejšie je ho vysadiť na slnečné a veľmi vlhké až mokré stanovište. Ide o bahennú rastlinu, ktorej sa najlepšie darí v plytkej vode alebo na brehu jazierok. V našich podmienkach je mrazuvzdorný (-20 až -29°C).
Varianty tovaru
| Veľkosť | Dostupnosť | Katalógové číslo | Cena | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
| Ø15 / 1,5L | Skladom | 10001144 | 5,90 € |
|
Iris x louisiana ´Black Gamecock´
Iris x louisiana ´Black Gamecock´ - Kosatec louisianský ´Black Gamecock´ je skutočná legenda. Ak túžite mať v záhrade niečo dramatické, takmer čierne a tajomné, toto je váš víťaz. Kvety sú veľmi tmavé, sýto purpurovo-čierne so zamatovým odleskom. Uprostred každého okvetného lístka je úzky, žiarivo zlatisto-žltý prúžok (signál), ktorý na tmavom podklade svieti ako blesk. Kvitne neskôr ako bradaté (nemecké) kosatce, zvyčajne koncom júna až v júli. Kvet je plochejší a otvorenejší než u sibírskych alebo bradatých kosatcov. Má veľmi moderný, exotický vzhľad. Dorastá do 60 – 90 cm. Najvhodnejšie je ho vysadiť na slnečné a veľmi vlhké až mokré stanovište. Ide o bahennú rastlinu, ktorej sa najlepšie darí v plytkej vode alebo na brehu jazierok. V našich podmienkach je mrazuvzdorný (-20 až -29°C).
| Farba kvetu: | purpurovo - čierny |
| Farba listu: | zelená |
| Kvitnutie: | jún - júl |
| Mrazuvzdornosť: | -26 °C |
| Poloha: | slnko |
| Vhodné ako: | zmiešané trvalkové záhony |
| Výška v dospelosti: | 0,6 - 0,8 m |
| Šírka v dospelosti: | 0,5 - 0,6 m |

